Мені завжди здавалося, що фізика не може бути цікавою та легкою, але цей канал однозначне підтвердження протилежного. Відео у формати мальованої анімації, яке простими словами пояснює складні поняття: чому рожевий не можна вважати кольором, що таке бозон Хіггса, чи існують прибульці тощо.

13. KURZGESAGT

Короткі відео, які не дадуть нудьгувати та доступно відповідають на питання стосовно еволюції, часу, всесвіту, енергії та ін. схожі категорії, які цікавлять команду розробників та багатьох людей, для яких вони хочуть зробити науку більш зрозумілою та красивою.

14. ASAP SCIENCE

Канал для тих, кому легко сприймати інформацію за допомогою мальованої анімації, та для тих, хто хоче дізнатись як працює наш мозок, як відбувається сприйняття нами навколишньої дійсності та як будь-які речовини можуть впливати на нашу розумову діяльність. Про це та багато іншого розкажуть біологи Мітчелл Моффіт і Грегорі Браун.

15. VSAUCE

Один із YouTube-проектів Майкла Стівенсона, який цікаво розкриває глядачам відповіді на науково-популярні та філософські запитання, завдяки своїй харизмі притягує увагу, а манера розповідати простими словами про складне здатна затримати увагу глядачів для перегляду кожного відео до кінця.

16. PBS IDEA CHANNEL

Кожне відео починається з фрази: «Є ось така ідея», потім йде тема відео і її пояснення: яскраво, цікаво, актуально. Питання, яким присвячуються ролики, досліджуються на основі безлічі вчень та експериментів, які виконувались в різні часи та мають важливе значення для всестороннього розуміння предмета досліджень.

17. CRASH COURSE

Канал створений братами Джоном і Хенком Грінн. Платформа створення для компіляції найбільш складних та значущих тем, короткого викладення фактів по них, для економії часу та створення якісного навчально-пізнавального контенту. Головні галузі, які висвітлені на каналі: історія, література, екологія, хімія і фізика.

18. INTELLIGENT CHANNEL

Канал для тих, хто хоче бути в курсі новин та подій в галузях освіти, культури та мистецтва. Про важливе з уст відомих діячів та творчих особистостей – інтерв’ю з музикантами, режисерами, акторами та письменниками.

19. NATIONAL GEOGRAPHIC

Найбільший та неймовірно популярний журнал про дику природу, природознавство, екологію та археологію має власний YouTube-канал, де зібрані основні матеріали та дослідження, які стосуються світу природи. Також доступна російська версія.

20. THE NEW YORKER

The New Yorker – це щотижневий журнал, який містить новини, факти та коментарі до них на різноманітні теми: бізнес та політика, технології та наука, мистецтво та культура тощо. З цими ж темами у вигляді відео можна ознайомитись на офіційному ресурсі журналу в YouTube.

youtube

КАНАЛИ НАЙБІЛЬШИХ УНІВЕРСИТЕТІВ СВІТУ

21. CAMBRIDGE UNIVERSITY

Колекція відео від Кембриджського університету, які показують дослідження, дискусії, інновації, які відбуваються в його стінах. Відеоролики про ідеї, принципи та правила життя одного з найбільш відомих та престижних університетів.

22. HARVARD UNIVERSITY

Ще один університет, життя та система освіти якого, цікавить багатьох людей не тільки студентського віку. Для вас створений канал, на якому пропонується ознайомитись з серіями лекцій на різноманітні теми науки та техніки, які проводиться в залах університету та поза ними.

23. INDIAN INSTITUTE OF  TECHNOLOGY/ INDIAN INSTITUTE OF SCIENCE

Індійський технологічний інститут має безліч каналів, кожен з яких стосується окремого предмету чи галузі. Посилання в заголовку приведе вас до інших каналів, де ви зможете обрати цікаву область знань для ознайомлення.

24. STANFORD UNIVERSITY

Офіційний ресурс Стенфордского університету містить більше сотні відео з лекціями, та семінарами, виступами та дискусіями цього навчального закладу.

25. YALE UNIVERSITY

Вчитися в Єльському університеті можливість, доступна далеко не всім, зате прослухати деякі лекції, що в ньому викладають, можна на офіційному каналі абсолютно безкоштовно.

26. USC ANNENBERG SCHOOL FOR COMMUNICATIONS & JOURNALISM

Для тих, хто прагне дізнатися, що таке справжня журналістика, як діють ЗМІ зі світовим ім’я та поточні події в цих та інших дотичних галузях, доступний курс лекцій та бесід з викладачами та студентами університету штату Південна Кароліна.

1464961420_prodvizhenie-video-na-youtube

КАНАЛИ НАЙБІЛЬШИХ МУЗЕЇВ СВІТУ

27. THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART

Один з найпрестижніших та найбільших музеї світу, де зібрано предмети мистецтва, які існували тисячі років, з різних цивілізацій та культур. Лекції на каналі присвячені не тільки діяльності та надбанням музею, а й історії мистецтва загалом.